Girls Jam vol. 5. Początkujące freestylówki i najlepsze riderki

Warszawa, 3.04.2018

Girls Jam to wydarzenie stworzone tylko dla kobiet, które chcą nauczyć się freestylu na nartach czy snowboardzie. 

Zimowa edycja Girls Jam’u vol. 5 przyciągnęła w tym roku początkujące freestylówki jak i najlepsze polskie riderki. Impreza odbyła się w pierwszy weekend marca. Na Tiger Snowpark - Czarny Groń pojawiło się ponad 60 kobiet. - Ułatwiamy dziewczynom pierwsze kroki na snowparku, doszkalamy jeżdżące już riderki. Dziewczyny, które czują się na siłach mogą wystartować w zawodach i powalczyć o miano najlepszych polskich riderek - tłumaczą organizatorki imprezy.

Pierwszego dnia odbyły się warsztaty freestylowe, w których udział wzięło ponad 40 snowboardzistek i 10 narciarek freestylowych. Zaawansowana grupa dziewczyn szkoliła się u Kasi Rusin - członkini Kadry Polski Slopestyle. Reszta Pań uczyła się podstaw na boxach i na małych skoczniach. Narciarki w kameralnej grupie pod okiem chłopaków z Hubi&Kubi szkoliły się na różnych poziomach zaawansowania. Wieczorem w karczmie "Ski" odbyło się losowanie nagród i afterparty! Główną nagrodą dla uczestniczek był bon Radical.TOURS ze szkoleniem "od zera do snowboardera".

W ciągu trwania całego wydarzenia, każda dziewczyna biorąca udział w Girls Jam vol. 5 miała dwa głosy do oddania na najprzystojniejszego ridera. Kto wygrał? Freeski przystojniak Nº1 w Polsce to Sebastian Litner zaś Snowboardowy przystojniak Nº1 w Polsce to Kamil Knop.

mat. prasowe

Drugiego dnia odbyły się zawody na sekcji jibbowej i skoczniach. Ocena trików z tych dwóch kategorii wpływała na główny wynik sędziów. Najlepszy trick zawodów nagrodziliśmy kamerą Go Pro Session. W zawodach wystartowało ponad 20 dziewczyn! Zdecydowana większość konkurowała między sobą na snowboardzie. Sypały się bardzo dobre tricki na railach. Młodsze riderki pokazały stylowe graby i wykazały się sporą odwagą.

Na podium FREESKI znalazły się: Basia Dziadoń (1. miejsce), Kinga Fojt (2. miejsce), Kaja Iskierka (3. miejsce). Na podium SNOWBOARD trafiły: Kasia Rusin (1. miejsce), Basia Sekudewicz (2. miejsce), Agnieszka Rusin (3. miejsce). Wyróżnienie "Girls Jam Best Trick by Go Pro" trafiło do Basi Dziadoń za trick "transfer lipslide swich on double kink!".

Drogie riderki! Upewniłyście Nas w przekonaniu, że takie imprezy są niezbędne! Girls Jam to nie tylko doskonalenie się we freestyle'u i współzawodnictwo. To również tworzenie więzi i przyjaźni, które łączy wspólna pasja. Wspierajmy się i zróbmy razem coś niezapomnianego!

Warsztaty snowboardowe prowadzili; Kasia Rusin, Weronika Xięska, Adam Bogucki, Ludwik Sługocki. Narciarkami freestylowymi zajęli się Kuba Pachowicz i Hubert Zieliński z Hubi&Kubi. Oprawę foto/video zapewniło Studio w browarze czyli; Łukasz Nowak, Bartek Trybus, Łukasz Maliszewski, Łukasz Wycisło. Jednym z patronów wydarzenia byłyśmy my - "GIRLS Dziewczyny Trenują!". 

Zdjęcia: mat. prasowe

 

pozostałe artykuły