Projekt Nowy Metabolizm. Jak ujarzmić wroga dojrzałej kobiety?

Warszawa, 9.09.2017

Pasją fizjoterapeutki i instruktorki Joanny Królikiewicz jest praca z kobietami, dla których 20. urodziny są już tylko… miłym wspomnieniem. Z myślą o nich realizuje swoją misję specjalną - Projekt Nowy Metabolizm.

Projekt Nowy Metabolizm ma uświadomić kobietom, że nie ma czegoś takiego, jak bariery sztucznie tworzone przez wiek, obowiązki czy macierzyństwo. Każda ma prawo być piękną i świadomą siebie dziewczyną. Żeby to jednak osiągnąć, niezbędna - oprócz ruchu i zdrowej diety - jest także wiedza na temat metabolizmu.

30. urodziny niewątpliwie są okazją do świętowania. To doskonały wiek dla nas, kobiet. Coraz lepiej radzimy sobie z "dygotami serca", jesteśmy coraz bardziej świadome swojego ciała i swoich pragnień. I o ile nasze głowy chcą robić coraz więcej, o tyle nasz metabolizm zaczyna hamować. To naturalny proces u kobiet, pod tym względem jesteśmy na mniej uprzywilejowanej pozycji niż mężczyźni. Tempo metabolizmu spada z u nas wiekiem. Po pięćdziesiątce przemiana materii jest już o ok. 10 proc. wolniejsza.

Zwalniający metabolizm ma wpływ na pracę całego organizmu i jest jedną z przyczyn zbędnych kilogramów. Ale Joanna Królikiewicz wie, jak sobie z tym poradzić. Wiedzą to także uczestniczki jej projektu - 39-letnia Ewelina, mama 3 dzieci, 33-letnia Asia (2 dzieci), Agnieszka (34 lata i 3 dzieci), Sylwia (42 lata, 6 dzieci), Ania (33 lata, 2 dzieci), Paulina (32 lata, 2 dzieci) i 39-letnia Asia (2 dzieci). Są to zwyczajne kobiety, które w natłoku codziennych obowiązków znalazły czas na trening, bo wiedzą jak ważne jest, żeby robić coś dla siebie.

Joanna Królikiewicz i uczestniczki projektu/mat. prywatne

Inicjatorka Projektu Nowy Metabolizm chciałaby, żeby było to przedsięwzięcie wieloetapowe. Pierwszy krok to nagranie płyty DVD z programami treningowymi, wraz z moimi "zwykłymi- niezwykłymi" dziewczynami. Ćwiczenia będę skonstruowane tak, by podkręcić metabolizm, z dodatkową opcją dla osób początkujących i mających problemy ze stawami. Kolejny etap to film, w którym wzięłyby udział dziewczyny z Polski i spoza jej granic, które codziennie na profilach społecznościowych motywują się wzajemnie i udowadniają, że są wielkie. - Bardzo zależy mi na tym, aby jak najwięcej kobiet - takich jak my, Pań w średnim wieku - uwierzyło w siebie i dało sobie szansę na nie tylko lepsze ciało, a samopoczucie - podsumowuje trenerka.

Projekt Joanny Królikiewicz można wspierać i więcej się o nim dowiedzieć na stronie www.polakpotrafi.pl.

pozostałe artykuły