Music Trail Festival - biegnij na koncert

Kościelisko, 9.09.2017

W Tatrach wszystko odczuwa się mocniej. Wiedzą o tym biegacze, zwolennicy górskich wędrówek, fani muzyki oraz organizatorzy Music Trail Festival.

7 października w Kościelisku zagrają Devarrow, Owen Meany's Batting Stance i Daniel Spaleniak. Występ artystów zakończy Music Trail Festival - cykl koncertów, które odbyły się w sierpniu i we wrześniu, z udziałem m.in. zespołu LOR oraz Chatwin.

Kościeliska biegaczom przedstawiać nie trzeba. To idealne miejsce dla biegowej rekreacji i celowego treningu - długie doliny, strome podbiegi, techniczne ścieżki i zbiegi. Do tego spokój, którego nie znajdziemy w Zakopanem. Jest cudownie.

Cyklicznie odbywa się tu Bieg Perły Małopolski Tutaj startuje jeden z najbardziej prestiżowych biegów górskich w Polsce, marzenie wielu biegaczy - Bieg Granią Tatr. Latem  i zimą w Kościelisku trenuje kadra biathlonistów z Krysią Guzik i Ryszardem Sikorem na czele. Na Drodze pod Reglami często można spotkać Justynę Kowalczyk. Biegać zaczęli także sami mieszkańcy.

W takich okolicznościach narodził się Music Trail Festival - impreza pomyślana tak, by prezentowana na niej muzyka wpisywała się w wyjątkowość miejsca, krajobrazu i filozofii czasu. Music Trail Festival ma scalać naturę, walory miejsca i wrażliwość artystów.

Kronos Media

7 października 2017 na scenie Domu Ludowego, w miejscu historycznym, klimatycznym i z pięknym widokiem, wystąpią reprezentanci sceny singer-songwriterskiej z Kanady i z Polski.  

Kanadyjczyk Devarrow słynie z intymnych występów, podczas których zamienia się w gawędziarza. Na scenie występuje solo, ale dzięki zapętlaniu partii gitary, bębnów i wokali, brzmi jak pełnowymiarowy zespół. Artysta do Kościeliska przywiezie materiał z wydanej wiosną tego roku EP-ki.

Owen Meany's Batting Stance to projekt, za którym stoi Daniel Walker. Podobnie jak Devarrow pochodzi z leżącej w północnej Kanadzie Nowej Szkocji. Jego żywiołem są koncerty podczas, których “za pomocą mocnych utworów stara się przebić bańkę oddzielającą zespół od publiczności”.

W Kościelisku pojawi się także łodzianin - Daniel Spaleniak. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, oniryczne utwory wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku. Jego piosenkę „Back Home” można usłyszeć w telewizyjnym kryminalnym serialu "Elementary", a "Why" w popularnej produkcji "The Path". Ze swoim materiałem zjechał Polskę wzdłuż i wszerz grając na festiwalach takich jak Open’er, Halfway czy Soundrive.

mat. prasowe

Zdjęcia: Barbara Hadowska (zespół LOR), Kronos Media (Chatwin), materiały prasowe

 

pozostałe artykuły