Fit Lovers: w miesiąc nie zrobisz kaloryfera na brzuchu

Warszawa, 22.11.2017

Ona pierwsze kroki stawiała w tańcu, on trenował sztuki walki. Spotkali się na sali ćwiczeń i stworzyli team Fit Lovers.

Pamela Stefanowicz i Mateusz Janusz opracowali własny system treningowy, eksperymentują ze zdrową kuchnią, kochają sport, podróże  i muzykę. Swoją pozytywną energią, pomysłami na treningi i dietę dzielą się na kanale na YouTube i w książce "Para na całe życie. Zmotywuj się z Fit Lovers".

Jak wygląda życie według EL WARIATO?

EL WARIATO to nasza filozofia życia. Trzeba sięgać po swoje marzenia, ciągle wyznaczać nowe cele i cieszyć się swoją pasją. Nie ma sensu skupiać się na negatywnych rzeczach i własnych słabościach. Oboje staramy się patrzeć na wszystko pozytywnie, a z negatywnych wydarzeń wyciągać wnioski na przyszłość. Pozytywne nastawianie nakręca nas do działania. Oczywiście nie zawsze jest różowo, spotykamy różne trudności, a droga do celu jest zbudowana z ciężkiej pracy, nauki i pokory. Jednak to są właśnie małe kroki, które przybliżają nas do realizacji planów i marzeń.

W naszym życiu nie ma też monotonii i nudy. Zawsze znajdziemy sobie jakieś zajęcie. Mamy sporo zajawek, lubimy przebywać z ludźmi. Najważniejsze dla nas, to, żeby cały czas coś się działo, wtedy się nakręcamy

Jak przedłużyć sobie lato?

Jesteśmy zwolennikami  podróży na spontanie, najczęściej w opcji „last minute”. Ma to wiele zalet, bo jest i taniej i ciekawiej. Zawsze jest ten dreszczyk emocji. Nasłoneczniamy się przez tydzień, łapiemy energię, przy okazji kręcimy filmy na kanał i wracamy naładowani energią. Dodatkowo suplementujemy też witaminę D i K2 jak u nas w Polsce zabraknie już słońca.

Wiadomo, że nic tak nie poprawia humoru jak czekolada. Wy macie swój patent na bardzo zdrową czekoladę. Zdradzicie przepis?

Olej kokosowy, kakao i miód ( ewentualnie inny słodzik – np. stewia lub ksylitol) plus orzechy i suszone owoce. Roztapiamy, mieszamy, wkładamy do zamrażarki na 45 min. i gotowe.

Denis Pytsiuka @fotografwarszawa

Jak zmienić swoje życie?

Często, gdy analizujemy nasze działania, determinację, realizacje celów, to okazuje się, ze wychodzi z nas na każdym kroku "charakter sportowca". Rozumiemy, że w życiu - tak jak w sporcie - wszystko wymaga czasu, przygotowania, wytrenowania i pracy. Małymi krokami przybliżymy się do celu szybciej niż biegnąc bez przygotowania. Jeśli porwiesz się na zbyt wiele bez odpowiedniego treningu, to wcześniej czy później złapiesz kontuzję. W życiu jest tak samo.

Zarówno w książce "Para na całe życie. Zmotywuj się z Fit Lovers" jak i na profilach intenetowych zachęcamy do długotrwałej zmiany stylu życia, a nie chwilowej rewolucji. Wydając na początku 2017 roku książkę rzuciliśmy też wyzwanie czytelnikom, by zaczęli regularnie trenować i zdrowo się odżywiać. Wyzwanie jest zaplanowane na cały rok. Bardzo wielu naszych widzów i czytelników wytrwało w tym postanowieniu. Przysyłają nam swoje zdjęcia, chwalą się efektami i sami rozkręcają profile czy kanały w internecie. Cieszymy się, że nasze podejście do życia i sportu podoba się innym, że przemawia do nich na tyle, że wprowadzają u siebie stałe zmiany. Nie ma cudów. Jeśli chcesz mieć ładną sylwetkę musisz się dobrze odżywiać i ciężko pracować. Nie wierzcie w to, ze można wytrenować kaloryfer na brzuchu w miesiąc.

Czy Fit Lovers potrzebują trenera?

Nie mamy trenera, który by nam doradzał, rozpisywał treningi czy mówił co mamy robić. To wynika z kilku rzeczy. Po pierwsze oboje od dziecka zajmujemy się sportem. Pamela trenowała taniec, ja akrobatykę i sztuki walki. Później nasze zainteresowania przełożyły się na wybór studiów na AWF. Cały czas staramy się pogłębiać wiedzę. Śledzimy nowe trendy i zjawiska, szukamy własnych rozwiązań. Najważniejsze jest to by obserwować swoje ciało. Tylko wtedy zrobimy efektywny trening, który będzie dobrze do nas dopasowany.

Myślę, że w dobie internetu, kiedy możemy znaleźć filmy i teksty dotyczące konkretnych ćwiczeń oraz plany treningowe na kanałach o tematyce fitnessowej, można ćwiczyć bez wychodzenia z domu.

My zazwyczaj ćwiczymy na siłowni. Często wykorzystując sprzęt, ale także z obciążeniem własnego ciała. Co jakiś czas potrzebujemy nowego bodźca i mieszamy dyscypliny dodając np. trening na trampolinie. Także podczas podróży zawsze spędzamy aktywnie czas. Spacery, pływanie, deskorolka, drążki. Nie lubimy nudy.

Co jakiś czas w mediach społecznościowych pojawia się informacja, że będziecie mieć własną kolekcję ubrań.  Jak będzie wyglądała?

Od dawna marzyliśmy o własnej marce, która byłaby lifestylowa, ale jednocześnie nadawała się do ćwiczeń. Ubrania podkreślają figurę, są bardzo wygodne, uszyte z dobrych materiałów. Nie chcieliśmy ograniczać się  do kolekcji tylko treningowej czy tylko wyjściowej. Postanowiliśmy to połączyć. Wiadomo, że jak masz coś fajnego, w czym dobrze się czujesz, to chcesz nosić to czas.

Oboje jesteśmy minimalistami. Mamy sprawdzone, ulubione rzeczy w których dobrze się czujemy i chcemy żeby taka tez była nasza kolekcja. Nie potrzebujemy góry ciuchów wystarczy przemyślana baza. Marka EL WARIATO jest skierowana do osób, które czują, że pod ładnym przykryciem kryją w sobie dobrego wariata :P

To marzenie już prawie spełniło się, jest jeszcze coś, co teraz chodzi Wam po głowie?

Pracujemy nad nową, w pełni profesjonalną stroną internetową, na której będzie możliwość zakupu diet i treningów. Chcemy również otworzyć nowy kanał na YouTube poświęcony tylko treningom. I to tyle planów na teraz. Ale

Rozmawiała: Karina Terzoni. Zdjęcia: Denis Pytsiuka @fotografwarszawa

pozostałe artykuły